
Kamerlid op werkbezoek
Nieuwerkerk aan den IJssel – Tweede Kamerlid Antoinette Laan bracht een werkbezoek aan Zuidplas. De woordvoerder zorg van de VVD liet zich informeren over SaaM, het project voor mantelzorgers in de gemeente.
Door Erik van Leeuwen
Zuidplas startte ongeveer een jaar geleden de pilot SaaM; Steun aan Mantelzorgers. Het project richt zich vooral op mantelzorgers die overbelast zijn. Met SaaM worden zij thuis ondersteund. "De rol wordt tijdelijk dan wel structureel overgenomen door een gespecialiseerd iemand', zei wethouder Daan de Haas. "Je zag voorheen dat als de mantelzorg wegviel, hulpbehoevenden uit hun woning weg moesten om tijdelijk elders onderdak te hebben. Dat was niet fijn voor de mensen zelf, maar ook niet voor de mantelzorger die even niet kon zorgen voor zijn of haar moeder of vader. Die bleef zitten met een schuldgevoel."
Kamerlid Antoinette Laan heeft bij haar partij ouderen, wijkverpleging Langdurige Zorg, Wmo en de PGB in haar portefeuille. "Mantelzorg is een belangrijk thema, vooral omdat we daar in de toekomst met de toenemende vergrijzing steeds meer mee te maken krijgen. Overal in het land wordt gewerkt aan passende oplossingen voor de toekomst."
Van overbelasting wordt gesproken als iemand acht uur per week gedurende drie maanden als mantelzorger actief is. "Het probleem in Zuidplas was dat er veel onzichtbare mantelzorgers waren", zei Joke Deelen, coördinator van het mantelzorgpunt. Wethouder De Haas: "Heel veel mensen vinden het normaal dat je je familie helpt. Heel veel mensen hebben zelf niet door dat wat ze doen ook mantelzorg is. Zorgen voor een ziek broertje valt daar ook onder. Kinderen kunnen dus ook mantelzorgers zijn."
Dankzij een campagne heeft Zuidplas intussen een database van bijna duizend mantelzorgers. "Er zijn er waarschijnlijk een paar duizend", zei Deelen. "Maar we hebben nu wel een aardig beeld."
Nu de mantelzorgers beter in kaart zijn gebracht, kan Zuidplas hen ook beter steunen én waarderen. Er is één keer per jaar een mantelzorgdag. Deelen: "Komend jaar start er een bewustwordingscampagne. Mensen moeten weten dat er hulp is. Het geven van mantelzorg is belangrijk en mooi, maar er zitten wel grenzen aan."
-
Zonnebloem houdt kerststukjestraditie in ere
12:56
-
Straatbeelden van toen en nu in Historisch Centrum Ons Verleden
8:29
1
-
Hoogheemraadschap controleert sloten vanuit de ruimte
1 dag geleden
-
Gratis strooizout af te halen bij gemeentewerf en afvalbrengstation
2 dagen geleden
-
Brugklassers in de rol van verkeersslachtoffer in VR-game
2 dagen geleden
-
CKV Nieuwerkerk is de ploeg van de comeback
3 dagen geleden
-
Nieuwerkerk heeft aan één goal voldoende
3 dagen geleden
-
Moerkapelle geeft trainer geen verjaardagscadeau
3 dagen geleden
-
De IJssel hoopt ook op 'bambam' in competitie
3 dagen geleden
-
Esmee Swager is de baas op vierkamp
3 dagen geleden
-
Elke anderhalve minuut een IJsselvogels-goal
3 dagen geleden
-
Groeneweg: verlangen naar een één-nulletje
3 dagen geleden
-
Unieke 'petfleslamp' voor duurzaam Nieuwerkerks gezin
4 dagen geleden
-
Stenenkruister staat er warmpjes bij
5 dagen geleden
-
De Zingerij op kerstmarkt in Zevenhuizen
5 dagen geleden
-
Handgemaakte kerstproducten bij De Schakel
6 dagen geleden
-
Cadeautjes en gedichten voor deelnemers Uitbus Plús
6 dagen geleden
-
Elke week een haring voor 'koningin van de Vikingrade'
7 dagen geleden
-
Nederpop in Swanla bij ode aan Doe Maar
7 dagen geleden
-
RECO ZVH verstevigt vijfde plaats
7 dagen geleden
-
Waddinxvener omgekomen bij bedrijfsongeval Moerkapelle
7 dagen geleden
8
-
Kilometers oude schatten in Moordrecht
8 dagen geleden
-
Straffe speeltuin
4 dec, 18:42
3
-
Tweedekanswinkel Moerkapelle verhuist
4 dec, 07:49
2
Nieuwsoverzicht
-
Zonnebloem houdt kerststukjestraditie in ere
12:56
-
Straatbeelden van toen en nu in Historisch Centrum Ons Verleden
8:29
1
-
Hoogheemraadschap controleert sloten vanuit de ruimte
1 dag geleden
-
Gratis strooizout af te halen bij gemeentewerf en afvalbrengstation
2 dagen geleden
-
Brugklassers in de rol van verkeersslachtoffer in VR-game
2 dagen geleden