
Nieuwe uitjesbus is ‘mooi ding’ zonder drempelvrees
AlgemeenNieuwerkerk aan den IJssel - Op de dag dat de oude bus de ouderen nog een laatste keer van A naar B bracht, werd zijn opvolger gepresenteerd. De nieuwe bolide van SeniorenUitbus Zuidplas is van alle gemakken en comfort voorzien.
Vlak voor de tweede kijksessie zaterdag voor de vrijwilligers van de SeniorenUitbus was bestuurslid Jos Helmer nog bezig met aanpassingen. Met behulp van een schroevendraaier en ander gereedschap verplaatste hij de stoelen. “Ze stonden te dicht op elkaar en daardoor was er geen plaats voor de rollators.” De nieuwe bus trok veel bekijks. “Een mooi ding”, zei voorzitter Tom Hemelaar, nadat hij achter het stuur was gekropen. Zijn oog viel op het dashboard. “Dat ziet er modern uit. De nieuwste snufjes zitten erin.”
De nieuwe bus - gekocht van de eigen reserves, een bijdrage van een bank en met medewerking van het Nationaal Ouderenfonds - was volgens Hemelaar nodig. “We rijden per jaar zestigduizend kilometer. We hebben 220 ritten.” Volgens Helmer begon de oude bus, een in 2022 aangeschaft tweedehandsje, kuren te vertonen. “We hebben nooit stilgestaan langs de weg, maar hij moest wel drie keer naar de garage.” De nieuwe bus biedt volgens hem veel comfort. “De vering is ook een stuk beter. Een drempel nemen, daar zag de vorige bus tegenop.” (Erik van Leeuwen)