Kampioen stuntsteppen Tim van Kleef doet een stunt voor op zijn stuntstep tijdens de workshop van BRAinS.
Kampioen stuntsteppen Tim van Kleef doet een stunt voor op zijn stuntstep tijdens de workshop van BRAinS. Robbert Roos

Kampioen Tim van Kleef geeft Zuidplas-jeugd stuntsteplessen

Algemeen

Moerkapelle - Passanten keken even vreemd op toen op woensdag tientallen kinderen zich met step en helm verzamelden op het rolschaatsterrein naast Dorpshuis Op Moer. Onder leiding van Tim van Kleef, tweevoudig Nederlands-Belgisch kampioen stuntsteppen, en zijn collega Max haalde de jeugd tijdens deze nieuwe BRAinS-activiteit adembenemende capriolen uit op hun stuntstep. De belangstelling was zo groot dat een nieuwe hype geboren lijkt.

Voor- of achteruit steppen, met een hand of een been los, of zelfs met twee voeten in de lucht: stuntstepper Van Kleef maakte het de kinderen niet gemakkelijk. Toch deden zij op hun beurt de kampioen – afgezien van een enkele valpartij – schijnbaar moeiteloos na. “Succes komt niet vanzelf, maar gaat met vallen en opstaan”, lichtte Van Kleef toe.

Veel kinderen hadden hun eigen stuntstep en helm meegenomen. Wie die zelf niet had, kreeg leenexemplaren van de organisatie, die erg blij was met de gladde rolschaatsbaan in Moerkapelle waarop ook prima kan worden gestept. De belangstelling voor de nieuwe BRAinS-activiteit was zo groot dat de 120 kinderen in vier groepen waren ingedeeld. Wanda van der Spek van Stichting ZO! kwam op het spoor van stuntstepkampioen Van Kleef via een basisschool in de gemeente. “We zijn altijd op zoek naar leuke, stoere activiteiten. Dit leek ons een mooie aanvulling op ons aanbod.”
Dat bleek het te zijn; nadat de activiteit online stond om in te schrijven, was die binnen de kortste keren volgeboekt. Om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk kinderen aan de stunt-steplessen mee konden doen, zorgde BRAinS-coördinator van der Spek voor extra plekken zodat de reserves zich alsnog konden aanmelden. Livio Herrmann (11) uit Nieuwerkerk aan den IJssel was een van de deelnemers. Hij liet tijdens de les zien dat hij niet voor het eerst op een stuntstep stond. “Ik gebruik hem thuis ook veel en doe regelmatig stunts in een halfpipe - dat is een parcours in de vorm van een halfronde buis.” Deze sport geeft hem een kick, vooral als een nieuwe stunt lukt zonder te vallen. “Je bent nooit uitgeleerd, er is altijd wel iets nieuws om te proberen.” Woensdag was dat voor hem het achteruit steppen. Een geheim recept voor een goede stuntafwerking heeft hij niet. “Gewoon balans houden en veel proberen.”

Livio Herrmann uit Nieuwerkerk aan den IJssel krijgt een kick van het stuntsteppen.
Opperste concentratie bij de deelnemers aan de stuntworkshop.
Met of zonder handen en een voet los: deze deelnemer draait zijn hand er niet voor om.
Handen en voeten los tijdens het stuntsteppen.