Eerste viertal SVN speelt gelijk tegen Erasmus

Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste viertal van Schaakvereniging Nieuwerkerk speelde dinsdag 9 juni thuis zijn laatste wedstrijd van dit seizoen tegen het tweede viertal van Erasmus uit Rotterdam. Gezien het verschil in rating zou Nieuwerkerk niets in te brengen hebben, maar dat liep iets anders.

Henk Stam haalde snel, als enige, het volle punt binnen voor de thuisploeg en vlot daarop maakte Robert Valk remise. Vervolgens gaf Ben Balm een loper en het punt weg en scoorde Cees Verschoor ook een halfje. Eindstand 2-2.

Intern vocht Folkert de Vries, die een paard voor zijn toren terugkreeg, een zware partij uit tegen Richard Zijleman, die wist te winnen. Edo Pouwelse en Johan de Koning speelden zeer solide en kwamen remise overeen. Zo ook Henk Nentjes en Han Everaars na 32 zetten. In de Franse opening die Matti Huijskens tegen Casper Kruijt speelde, bleef het lang gelijk. Echter vijf zetten voor het einde kreeg Huijskens overwicht en haalde daardoor de overwinning binnen. Wim Mulder trakteerde Hans Jarings op een matje en Tom Boesten kreeg zo'n sterke loper op H7 dat Martijn de Koning de pijp aan Maarten gaf.
De stand in de interne competitie is nu 1. Rob Hoogland; 2. Johan de Koning; 3 Arjan Huijzer.