Bas van Schaik in de verdediging in de finale tegen KCC.
Bas van Schaik in de verdediging in de finale tegen KCC.

CKV Nieuwerkerk is cup kwijt, maar is blij met goede les

Sport 689 keer gelezen

KORFBAL
Nieuwerkerk aan den IJssel - Het talent druipt ervanaf, maar dat talent kan ook flink onbeholpen ogen. Dat werd zaterdag tijdens de finale om de Krabbendam Cup duidelijk bij CKV Nieuwerkerk. “Gelukkig krijgen we KCC niet in de competitie.”

Door Erik van Leeuwen

De eindstrijd tegen de Capelse buren eindigde voor Nieuwerkerk in een pijnlijke nederlaag (12-16). “We wisten dat het vandaag een hele andere wedstrijd zou worden dan vrijdag tegen Oranje Wit”, zei trainer Martijn Reijm. “Oranje Wit speelt in de eerste klasse, KCC is net gedegradeerd uit de Korfbal League. We hebben op het veld al ervaren hoe lastig het is om tegen KCC te spelen. Het was voor ons zo moeilijk om onder de druk vandaan te komen. Je bent zo met jezelf bezig dat je daardoor niet met je omgeving en je vak bezig bent.”

Voor rust kwam Nieuwerkerk tot slechts vier treffers. Daar stond de keurige verdediging van de thuisploeg (zeven goals) tegenover. “Ik vond de tweede helft al een stuk beter in aanvallend opzicht. Je ziet dat we elke keer wel weer stappen maken tegen KCC, maar zij zijn nog een maatje te groot. De uitslag, met vier doelpunten verschil, is zeker nog wel te dragen. We hoeven ons voor 12-16 niet te schamen, al is het altijd fijner als je zelf wat meer weet te scoren. Voor ons was dit een heel goede les.”

Knoop doorhakken
Voor Reijm en collega-trainer Ronald Verbeek was het eigen toernooi een mooie test hoe hun spelers er twee weken voor de zaalcompetitie voor staan. In de loop van deze week zullen de twee oefenmeesters de knoop moeten doorhakken in welke samenstelling én aantallen zij het nieuwe hoofdklasse-avontuur aangaan. Reijm liet zaterdag in het midden of Nieuwerkerk dat gaat doen met tien (vijf heren en vijf dames) of met twaalf spelers.

Naast Babette Blok voegde de piepjonge Cato Korteweg zich afgelopen week bij de selectie. Bij de mannen meldde Bas van Schaik zich. Het jonge talent, dat op het veld buiten de ploeg viel, was tegen KCC topscorer met zes treffers.
“We hebben een gelijkmatige selectie en eigenlijk heeft iedereen zich goed gepresenteerd tijdens het toernooi”, reageerde Reijm. “Voor Babette waren het weer de eerste wedstrijden. Tegen Oranje Wit was ze een stuk dominanter dan vandaag, maar dat heeft ook te maken met twee wedstrijden moeten spelen in amper twee dagen.”

Prikkel
Bas van Schaik was volgens Reijm vorig jaar even zijn touch en feel kwijt. “Je zag dat hij het moeilijker had. Maar daar heeft hij aan gewerkt. Het is goed dat hij in het tweede even zijn ritme en vertrouwde bewegingen kon terugkrijgen. Ik denk dat hij die prikkel net even nodig had.”

Reijm zei te genieten van de talenten in zijn team. “Alle talenten die we hebben zitten in het eerste. Met talent weet je ook dat het af en toe wat grillig is. Dat nemen we voor lief.”

“We hebben tegen deze groep gezegd dat er iets moois kan ontstaan. We zijn niet de favoriet in de hoofdklasse, dat zijn Die Haghe en Valto, maar wij kunnen als we onze focus hebben en in een bepaalde flow komen, lang meedoen om een hoge klassering.”

Uit de krant