Afbeelding
Erik van Leeuwen

Na schuiven met planning kan rotonde Batavierlaan vrijdag weer open

Algemeen 1.152 keer gelezen

Nieuwerkerk aan den IJssel - De rotonde tussen de Batavierlaan en de Kerklaan gaat drie weken eerder open dan gepland. Vanaf vrijdag 28 november 16.00 uur kan weer via de Kerklaan en van en naar de Reigerhof worden gereden. Het is voorlopig nog niet mogelijk om vanaf de rotonde de Batavierlaan op te rijden.

De werkzaamheden aan de rotonde, die onderdeel uitmaken van een groot renovatieproject aan de Batavierlaan, zouden oorspronkelijk tot 18 december duren. Het afsluiten van de rotonde heeft gezorgd voor omleidingen en veel vertraging. Inwoners klagen steen en been over de overlast. Wethouder Wybe Zijlstra zegt dat de gemeente met winkeliersvereniging Reigerhof en de aannemer hard heeft gewerkt om de duur van de overlast te beperken. “Door meevallers kon de aannemer de planning naar voren schuiven. Daardoor ziet het ernaar uit dat op 28 november de rotonde deels open kan.” 

Bereidwilligheid aannemer
De VVD claimde vorige week het ‘succes’ door op de website een bericht te posten met de titel ‘De aanhouder wint’. De VVD had vragen ingediend over de overlast. Het bericht is de wethouder in het verkeerde keelgat geschoten. “De winkeliersvereniging heeft zelf een plan aangedragen en dankzij de bereidwilligheid van de aannemer hebben wij dit kunnen bereiken.” Door werkzaamheden, materieel en personeel te herschikken, kon de asfaltering van de rotonde naar voren worden gehaald.
VVD-woordvoerder en lijsttrekker Patrick Molenaar kreeg afgelopen week in de gemeenteraad de lachers op zijn hand. Hij liep vanaf zijn stoel zigzaggend door de raadzaal naar het spreekgestoelte voor zijn betoog over de mobiliteitsvisie. “Normaliter neem ik altijd de kortste weg, maar ik ben nu zo gewend aan die omleidingen dat ik maar zo ben gelopen”, zei hij, verwijzend naar de omleidingsroutes in het centrum van Nieuwerkerk aan den IJssel.

Uit de krant