
Centrum Camino nodigt uit tot creatief kijken naar eigen levensverhaal
Algemeen 298 keer gelezenGezond of niet, ieders leven kent pieken en dalen. Mooie momenten, maar ook moeilijke tijden, bijzondere ervaringen en alles daartussenin. De vraag is: hoe ga je daarmee om? Tijdens de nieuwe activiteit van Centrum Camino - ‘Geef jouw levensverhaal kleur’ – die donderdag 19 februari start, brengen deelnemers aan de hand van zelfgekozen thema’s hun levensverhaal op een creatieve manier in beeld. Dat kan bijzonder verhelderend zijn.
Truus Hutink uit Nieuwerkerk aan den IJssel verloor tien jaar geleden haar man aan kanker en komt sindsdien graag bij Camino. Eerst tijdens de lunchbijeenkomsten op vrijdag, later ook bij andere activiteiten. Toen ze hoorde over de serie ‘Geef jouw levensverhaal kleur’, dacht ze in eerste instantie dat het alleen met schrijven te maken had. “Ik zat er helemaal naast. Het is juist een heel creatief proces waarbij je kunt schrijven, maar ook kunt tekenen, schetsen, knippen en plakken. Je kunt tijdschriften en materialen van Camino gebruiken, maar ook knipsels, songteksten of foto’s van thuis meenemen.”
Agnes van der Aa, die samen met creatief therapeut en geestelijk verzorger Julia Vriends de avonden begeleidt, heeft ervaring met het maken van een levensverhaal in boekvorm. “Tijdens de eerste avond werken we een tijdlijn uit. Vervolgens kijken we hoe die eruitziet en bespreken we de pieken en dalen en welk effect die op je leven hebben.” De pieken en dalen worden vertaald naar thema’s. “Dat kan bijvoorbeeld veerkracht zijn die is ontstaan door tegenslagen, maar ook vakanties waar iemand met plezier aan terugdenkt, thuis, familie & vrienden, of spiritualiteit die steun biedt.”
In de vervolgbijeenkomsten gaan de deelnemers elke avond na een opstartoefening om in de flow te komen, met één van hun persoonlijke thema’s aan de slag. Het is ook mogelijk om tussendoor thuis verder te werken aan het boekje. Tijdens de laatste avond is er ruimte om af te ronden, ervaringen te delen of het gemaakte boekje te laten zien.
Truus, die haar boekje tijdens de serie bijeenkomsten eind vorig jaar maakte, is erg te spreken over de activiteit en de begeleiding. “Het is leuk om samen op een creatieve manier bezig te zijn en je krijgt tegelijkertijd meer inzicht in jezelf”, legt ze uit. “Wat raakt je, welke thema’s houden je bezig, in het verleden maar ook recent? Het maken van het levensboekje zorgt ervoor dat je je bewust wordt van wat er speelt. Doordat je ermee aan de slag gaat, ga je die dingen vaak ook anders bekijken. Als ik de tijdlijn nu opnieuw zou tekenen, zou die er heel anders uitzien.”
Agnes benadrukt dat je niet creatief hoeft te zijn om deel te nemen. “Het is wel belangrijk om jezelf de vraag te stellen of je bereid bent naar je eigen leven te kijken en jezelf wilt ontwikkelen.” Iedereen werkt aan zijn of haar eigen thema’s en bepaalt zelf wat naar boven komt en wat hij of zij wil delen. Wat tijdens de bijeenkomsten van ‘Geef jouw levensverhaal kleur’ wordt gedeeld, blijft ook daar. “We willen deelnemers iets tastbaars meegeven dat iets over hen persoonlijk zegt, zodat ze met meer inzicht in zichzelf weer naar huis gaan.”
De bijeenkomsten ‘Geef jouw levensverhaal kleur’ vinden vanaf 19 februari om de week plaats; er zijn zeven bijeenkomsten op donderdag van 19.00 tot 21.00 uur bij Centrum Camino in Nieuwerkerk aan den IJssel. In een kleine maar fijne groep werken deelnemers op hun eigen tempo en manier. Voor meer informatie en inschrijven: www.centrumcamino.nl.


















