Fenna Mol scoorde zes keer tegen Valto.
Fenna Mol scoorde zes keer tegen Valto.

CKV Nieuwerkerk speelt als titelkandidaat

Sport 727 keer gelezen

KORFBAL
Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV Nieuwerkerk heeft Valto laten ontsnappen. In een wedstrijd die voor het grootste deel werd gedomineerd door Nieuwerkerk kwam de thuisploeg vlak voor tijd op 22-22.

Valto sprak voor de start van de zaalcompetitie uit kampioen te worden; Nieuwerkerk en Die Haghe worden gezien als de andere titelkandidaten. De eerste topper van het seizoen, in De Lier, werd echter gecontroleerd door de bezoekers. Met Koen Collée terug in de basis presenteerde Nieuwerkerk zich als een volwaardige uitdager van Valto. “We waren eigenlijk beter en verdienden de winst”, zei trainer Ronald Verbeek, die zijn ploeg na rust tweemaal een gaatje van drie punten zag slaan (12-15 en 16-19). Bij die laatste stand werd Nieuwerkerk volgens Verbeek door het scheidsrechtersduo een strafworp onthouden toen Babette Knoop-Blok in scoringspositie ondersteboven werd gelopen door een Westlandse heer. “Het arbitrale duo floot goed, maar zat er daar naast”, zei Verbeek. “Het was een cruciaal moment, want we hadden op vier punten verschil kunnen komen.”

Nieuwerkerk zag Valto dichterbij komen en Bas van Schaik leek met zijn tweede goal als invaller matchwinnaar te worden, voordat Valto alsnog de gelijkmaker scoorde. Verbeek: “Een rotgoal.”

Uit de krant