Een van de vier toegangen bij station Nieuwerkerk aan den IJssel. (tekst en foto: Erik van Leeuwen)
Een van de vier toegangen bij station Nieuwerkerk aan den IJssel. (tekst en foto: Erik van Leeuwen)

Station Nieuwerkerk tijdens verbouwing 23 dagen dicht

Algemeen 2.423 keer gelezen

Nieuwerkerk aan den IJssel – De verbouwing van het treinstation in Nieuwerkerk zal voor reizigers de nodige overlast met zich meebrengen. Op het hoogtepunt van de renovatie zullen 23 dagen lang geen treinen rijden.

Het is de bedoeling dat de reizigers die altijd gebruik maken van de trein, met (snel)bussen naar het volgende station worden vervoerd.
Wanneer de renovatie van het station - die moet zorgen voor ‘meer beleving, sociale veiligheid en een schonere omgeving’ - precies gaat plaatsvinden is nog niet bekend, wel dat het in 2027 gebeurt.

Renovatie van het Nieuwerkerkse station staat al jaren op de planning bij ProRail. ‘Nieuwerkerk’ kwam, bij een beoordeling door reizigers, als slechtste station van Zuid-Holland uit de bus. Op de landelijke ranglijst werden slechts twee stations minder gewaardeerd.

Bredere perrons
Het aantal sporen wordt niet verdubbeld, wel worden de perrons breder, zo blijkt uit een voorlopige schets.
Onderdeel van de renovatie is ook de aanpassing van de entree. Nieuwerkerk is volgens projectleider Freek Snoeren van ProRail uniek vanwege de ligging over de Ringvaart. Het heeft daardoor vier toegangen en die zullen ook blijven, al worden ze wel aangepast.

De gehele renovatie zal bijna een jaar duren.

Uit de krant