
Jolanda Dullaard-Van Leeuwe werkt vijftig jaar bij Bac
Zakelijk 224 keer gelezenVan bonnenboekje tot computerscherm
De middelbare school kon de in Zevenhuizen geboren en getogen Jolanda niet echt bekoren. Toen ze op een dag met haar moeder bij Bac binnenstapte dacht ze: “Hier zou ik best willen werken.” Ze solliciteerde bij mijnheer Bac en werd aangenomen. Begin augustus was dat vijftig jaar geleden. Het heuglijke feit werd zaterdag 1 augustus gevierd met bloemen, koffie, gebak, (oud)collega’s en klanten.
Wie Jolanda ziet of spreekt weet dat de vergelijking met een bezige bij snel is gemaakt. Stilzitten is er voor haar niet bij. Verdeeld over vijf dagen is ze bijna elke dag bij BAC in de winkel te vinden. Daarnaast was ze als vrijwilliger actief voor de Zevenster waar ze hielp met het koffieschenken, en zet ze zich als collectant in voor Stichting Reuma Nederland, het Longfonds en KWF Kankerbestrijding. De Hartstichting heeft een speciaal plekje in haar leven. “Daar neem ik vrij voor.” Naast haar (vrijwilligers)werk geniet Jolanda van haar man Jaco die een eigen timmerbedrijf heeft en dochter Mira die bij de Roerdomp werkt en haar eigen bedrijf heeft als interieurstyliste.
Het contact met mensen was hetgeen Jolanda direct aansprak in het werken in de winkel. Dat én de collectie die steeds wisselt. “Het assortiment was toen heel anders”, weet ze nog goed. “We verkochten naast kleding ook ‘kleinvak’, dat zijn materialen die je nodig hebt voor kledingreparatie en handwerken, maar ook sokken en ondergoed.” Werd in het begin alles nog opgeschreven in een bonnenboekje en moest je zelf tellen, tegenwoordig doet een computer het rekenwerk. “Ik moest in het begin nog heel veel leren.”
Dat ging haar gelukkig goed af. Jolanda verkocht in de winkel niet alleen alles wat los en vast zat, maar kreeg ook de verantwoordelijkheid voor een deel van de inkoop en runde een tijd lang de lingerieafdeling. “Ik kreeg een budget en mocht daar zelf een deel van de collectie mee bepalen. Heel erg leuk om te doen.”
Het mooie aan mode vindt Jolanda dat het steeds verandert. Nieuwe kleuren, stijlen en combinaties. “Ik hou van mooie merken”, verklapt ze. “Die draag ik zelf ook het liefst. Het is leuk om mensen in de winkel te helpen en te adviseren. We hebben veel vaste klanten die je kennen en graag terugkomen. We stellen elke keer weer een mooie nieuwe collectie samen waardoor veel mensen altijd bij ons kunnen slagen. Soms denk ik weleens: ik zou alles wel willen hebben.”
Collecties komen en gaan, net zoals collega’s. “Ik heb in de afgelopen vijftig jaar met veel collega’s gewerkt”, blikt Jolanda terug. “Ik was toen ik als een van de jongsten begon altijd de deugniet.” Om er direct aan toe te voegen: “Misschien ben ik dat nog steeds wel. Met sommigen werk ik nog steeds, anderen kwamen afgelopen zaterdag langs in de winkel om herinneringen op te halen.”
Volgend jaar wordt Jolanda 67, maar daar wil ze voorlopig niet aan denken. “Ik heb het met Daco, Boukeline en de collega’s nog steeds erg naar mijn zin en ga elke dag met plezier naar mijn werk. Ik hoop dat ik dit werk nog lang mag blijven doen. Desnoods openen we een koffiehoekje en ga ik koffie inschenken voor de klanten.”
Vrijdag 28 augustus van 16.000 tot 19.00 uur is er een bij Bac een gezellige borrel ter gelegenheid van het jubileum van Jolanda. Klanten, familie en (oud)collega’s zijn van harte welkom om haar te komen feliciteren onder het genot van een hapje en een drankje.


















