
Omwonenden ongerust over verkeersveiligheid bij komst AH
Algemeen 3.280 keer gelezenZevenhuizen - Meer dan veertig omwonenden togen woensdag 13 december naar dorpshuis Swanla om tweeënhalf uur lang een zitting van de bezwarencommissie bij te wonen. Ze maken zich zorgen over de verkeerssituatie rond een toekomstige Albert Heijn aan de Swanlaweg.
Tachtig bewoners van de Swanlaweg, Multatulistraat, Potgietersingel en omgeving tekenden bezwaar aan tegen de verleende omgevingsvergunning voor de bouw van een supermarkt aan de Swanlaweg. Met name de verkeersveiligheid komt volgens de bezwaarmakers in het geding. Maar ook de parkeersituatie, het lawaai van koelmotoren, de vermindering van het woongenot en de waarde van hun huis baren de bewoners zorgen.
Bij de vergunningverlening wordt alleen bekeken of de plannen voldoen aan de bepalingen in het bestemmingsplan en niet of de verkeerssituatie erdoor verandert. De woordvoerder van Albert Heijn meldde dat tijdens een proefrit is vastgesteld dat vrachtwagens de aan- en afvoerroute veilig kunnen rijden. De bewoners denken daar anders over. Het aantal vrachtwagens zal door de komst van de supermarkt groter zijn en zij zijn bang dat vrachtwagens moeten steken om de krappe bochten te halen. Omwonende Klaas Jansen: “Nu is de stoep ook al kapotgereden door vrachtwagens. Er lopen kleine kinderen en er fietsen ouders met bakfietsen. Levensgevaarlijk.”
Buurtbewoner Irene Schaap bracht naar voren dat er bij informatiebijeenkomsten over de nieuwbouw in de Swanladriehoek over gesproken is om van de ventweg langs de Swanlaweg een voet- en fietsallee te maken. “De plannen bijten elkaar. Die tegengestelde informatie is verwarrend.”
Gemeentewoordvoerder Maaike Kuipers probeerde de aanwezigen gerust te stellen door aan te geven dat de gemeente de urgentie voelt en dat er nog tijd is om de problemen op te lossen. “Het duurt nog zeker anderhalf tot twee jaar voordat de bouw begint. Er is aandacht voor de zorgen en die kunnen meegenomen worden in het project Burgemeester Klinkhamerweg.” (Annette van den Berg)


















