
Zuidplas wil geen ‘spitsknip’ op Middelweg, vindt snelheidsverlaging nu genoeg
Algemeen 415 keer gelezenOud Verlaat - Bewoners van Oud Verlaat krijgen hun zin niet. Zij hadden vanwege de verkeersdrukte op de Middelweg gevraagd om een ‘spitsknip’, maar het college ziet daar geen aanleiding voor.
De bewoners klagen al jaren over het toenemende verkeer door hun buurtschap aan de Rotte. Vooral in de ochtend- en avondspits wordt veel hinder ervaren van doorgaand verkeer. Volgens bewoners ‘scheuren’ sommige automobilisten met hoge snelheid over de Middelweg. De verkeersveiligheid zou daarbij in het geding zijn: ook kwetsbare verkeersdeelnemers als schoolkinderen op de fiets en wandelaars gebruiken de weg. Volgens bewoners past de hoeveelheid verkeer niet bij de polderweg uit het jaar 1760.
De belangengroep Oud Verlaat is daarover al een tijdje in gesprek met de gemeente. Die heeft inmiddels via een verkeersbesluit de weg van gebiedsontsluitingsweg afgewaardeerd tot een erftoegangsweg. Daardoor is de maximumsnelheid van zestig naar dertig kilometer gebracht. Na tellingen op de weg, noemt de gemeente de verkeersintensiteit geen aanleiding om nog meer maatregelen te nemen.
Bewoners zeggen dat er wel meer nodig is om de verkeersveiligheid op de Middelweg te borgen. “Met alleen het plaatsen van een bord verander je de situatie niet”, zei afgelopen week een bewoner in de vergadering van de raadscommissie Ruimte. De bewoners zouden graag zien dat er een ‘spitsknip’ komt. Zo’n knip in de weg zou zorgen voor een gefaseerde doorgang, waardoor de weg minder aantrekkelijk voor sluipverkeer wordt in de spits.
Wethouder Pien Meppelink wil echter nog niet aan die spitsknip of een proef ermee. Volgens haar blijkt uit tellingen van het aantal auto’s dat over de Middelweg rijdt dat de afwaardering naar een erftoegangsweg passend is. Wel zal bij de herinrichting van de Middelweg, die voor volgend jaar op stapel staat, de weg wat breder worden gemaakt. “Dat zal de weg veiliger moeten maken”, aldus de wethouder.
PRO en Platform Zuidplas vinden dat onvoldoende en vinden dat het college meer moet doen met de beleving van de bewoners. “Het resultaat is slecht”, reageerde Martin Damen (PRO), om er vervolgens aan toe te voegen dat hij er begrip voor heeft ‘als iets niet kan’. Platform Zuidplas wil vooral dat er in gesprek wordt gegaan met de bewoners. Volgens de wethouder zijn de gesprekken al een tijdje gaande en worden de bewoners betrokken in oplossingen. Ze zei ook dat na het breder maken van de weg een evaluatie zal plaatsvinden.
Andere partijen zijn huiverig om maatregelen als een spitsknip te nemen voor de Middelweg. Zij wezen op het effect dat die maatregel heeft op het gehele gebied. “We moeten het probleem niet verplaatsen”, zei Leendert Karreman (VVD).
FVD-commissielid Dennis Stolk zei dat de verkeersdrukte een gevolg is van meer auto’s op de weg. “Er is heel veel gebouwd in Zuidplas en dat doet wat met onze infrastructuur.” Wethouder Meppelink erkende dat ook. “Wij hebben gebouwd, maar ook de omringende gemeenten.” (Erik van Leeuwen)


















