
TCN Open: zweten en puzzelen
Sport 87 keer gelezenTENNIS
Nieuwerkerk aan den IJssel - De organisatie van het open toernooi van TCN moest tijdens het slotweekeinde improviseren. Hitte, onweer en een stortbui zorgden voor struikelblokken. “Als je niet flexibel bent, ben je de klos.”
Door Erik van Leeuwen
“We waren vandaag liever eerder klaar geweest, maar het is zoals het is”, zei toernooileider Kai van Vianen zondagavond. “Uiteindelijk hebben we bijna alle partijen kunnen spelen. De vrijwilligers zijn toe aan rust. Een toernooiweek als deze hakt erin.”
Het open toernooi verliep de hele week volgens plan, al was het donderdag snikheet op de baan. Vrijdag, na de huldiging van het mannenteam voor het behaalde landskampioenschap, ging de kraan echter helemaal open. “Daardoor konden de partijen die nog op het programma stonden niet gespeeld worden”, zei Van Vianen. “Dat betekende dus ook de finale van de herendubbel-2 niet.”
Met een overvol programma op zaterdag en zondag was het schuiven en proppen om alles gespeeld te krijgen. “Dat betekende dat we enkele partijen tijdens de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Zweden de baan op moesten sturen. De meeste spelers hadden daar begrip voor. Een enkeling heeft afgezegd.”
De finale herendubbel-2 werd zondag aan het eind van de middag gespeeld en leverde een mooie thuisoverwinning op. Wilco Geenen en Glenn Smits zegevierden in de eindstrijd overtuigend: 6-3, 6-1. Een TCN-dubbelslag werd het niet, want in de finale van de herensingle-2 kwam Colin Standaart net tekort. Favoriet Stefan de Jong won in drie sets. Standaart begon sterk, pakte de eerste set met 6-4, maar moest in de daaropvolgende sets buigen voor De Jong: 6-2 en 6-3.
Het kwik tijdens die finale stond op ruim dertig graden. “Het klagen over de warmte viel best mee”, reageerde Van Vianen. “Wel merk je dat partijen gemiddeld wat langer duren, dat spelers na het spelen van een punt even rustig de tijd nemen. Daardoor liep het vandaag ook uit.”
Geen hitteprotocol
Hoewel het hitteprotocol van de KNLTB niet van kracht was, had de organisatie wel zo haar voorzorgsmaatregelen genomen. Op elke baan stond een parasol en was er na twee games even schaduw voor de tennissers. Ook stond op elke baan een met koud water gevulde emmer met spons. “Het was vandaag heet, maar nog niet zo heet dat we het KNLTB-protocol in werking moesten stellen. Dan moet je verplicht kortere wedstrijden spelen en start je elke set met 2-2.


















